Haber Detayı
16 Mart 2017 - Perşembe 17:17 Bu haber 1564 kez okundu
 
Başkan Baydilli Esnafa 'Evet'i Anlatıyor
Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli ilçe teşkilatı ile birlikte esnafla bir araya gelerek 16 Nisan'daki halk oylamasında neden 'Evet' oyu verilmesi gerektiğini anlatarak destek istedi.
GÜNDEM Haberi
Başkan Baydilli Esnafa 'Evet'i Anlatıyor

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, anayasada 18 maddenin değiştirilmesi ile ilgili 16 Nisan'da yapılacak olan halk oylaması nedeniyle vatandaşlarla bir araya gelerek 'evet' oyunun önemini anlatıyor.

Seçim çalışmalarının başlamasından sonra Ak Parti Karaköprü İlçe Başkanı Ahmet Aksoy, Belediye Meclis Üyeleri ve ilçe teşkilatı ile birlikte gerek ev toplantılarında gerekse esnaf ziyaretlerinde vatandaşlara yeni anayasa değişikliği ile ilgili bilgi veren Başkan Baydilli, Şireciler ve Fıstıkçılar Pazarı ile Zahireciler Pazarı esnafını da ziyaret etti.

Şireciler ve Fıstıkçılar Pazarı  ile Zahireciler Pazarı esnafına halk oylamasının önemini aktaran Başkan Baydilli, Şireciler ve Fıstıkçılar Odası Başkanı Nusret Kara ile Şanlıurfa Zahireciler Esnaf Odası Başkanı Ali Yücetepe'yi ziyaret etti. Başkan Baydilli'ye ziyarette Ak Parti Karaköprü İlçe Başkanı Ahmet Aksoy, Belediye Meclis Üyeleri ile İlçe teşkilatı eşlik etti.

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, hem esnafın ve vatandaşın sorunlarını dinlemek hem de 16 Nisan'da yapılacak olan ve Türkiye'nin geleceği için önemli olan halk oylamasıyla değişecek sistemi anlatmak için ziyaretlerde bulunduklarını kaydederken, vatandaşın ilgisinden memnun olduklarını dile getirdi. Başkan Baydilli, "16 Nisan'da yapılacak halk oylamasında evet dememizle birlikte yapılacak olan sistem değişikliğiyle birlikte ülkemiz çok daha iyi yerlere gelecek. Vatandaşımızın sorunları da yeni sistemle birlikte daha hızlı şekilde çözüme kavuşacak. Biz 16 Nisan'a kadar teşkilatımızla birlikte sahada çalışacağız, vatandaşlarımıza yeni sistemi anlatacağız. Bu sistemin kişiler için değil ülkenin geleceği için önemli olduğunu anlatmaya devam edeceğiz. Bugün bizi dinleyen, misafir eden Şireciler ve Fıstıkçılar Pazarı  ile Zahireciler Pazarı esnafına, oda başkanlarımıza çok teşekkür ederim" diye konuştu.

Ak Parti Karaköprü İlçe Başkanı Ahmet Aksoy ise Şireciler ve Fıstıkçılar Pazarı  ile Zahireciler Pazarı esnafı ile bir araya gelerek anayasada yapılacak olan  değişikliklerin ülkeye kazandıracaklarını görüştüklerini belirterek, "Vatandaşlarımızın bu yeni sistemi daha iyi anlaması için broşür ve gazetelerimizi dağıtıyor, sistemi açıklamaya çalışıyoruz" dedi.

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, ziyarette esnafın sorunlarını ve taleplerini de dinlerken yetkili kurumlara ileteceklerini söyledi.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı