Haber Detayı
19 Kasım 2018 - Pazartesi 16:23
 
Başkan Baydilli’den Mevlid Kandili Mesajı
Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Peygamber Efendimizin doğumunun 1447. yıl dönümünde, Mevlid Kandili için bir mesaj yayınladı.
KÜLTÜR Haberi
Başkan Baydilli’den Mevlid Kandili Mesajı

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Mevlid Kandili münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Başkan Baydilli, iyiliğin ve  barışın elçisi olan  Peygamber Efendimizin ümmeti olarak her zaman iyilik uğraşısında olmamız gerektiğini kaydetti.

 

Başkan Baydilli mesajında şu ifadelere yer verdi: ”Bugün iki cihan serveri, İslam dininin önderi ve Allah'ın elçisi olan; gözümüzün nuru Peygamber Efendimiz Muhammed Mustafa S.A.V'ın kutlu doğumunun 1447. yıl dönümüne ulaşmış bulunuyoruz. Peygamber Efendimiz şüphesiz sadece İslamiyet için değil tüm dünya dinleri için takdir gören örnek bir yaşam teşkil etmiştir.

 

Güzel ahlakı tamamlamak üzere gönderilen Peygamber Efendimizin izinde giden, yalnızca iyiliği, dürüstlüğü ve insanlara yardım etmeyi düşünen bir ümmet olmamız yani Allah'a layık kul ve Peygamberimize yaraşır ümmet olmamız gerekir. Her konuda örnek olan peygamberimizin örnek yaşamını ve onun bize emaneti olan Kuran'ı Kerim ve sünnetini bol bol okumamız, anlamamız ve hayatımıza tatbik etmemiz gerekir. Allah bizi peygamberimize layık bir ümmet eylesin.

Bu duygu ve düşüncelerle Sevgili Peygamberimizin dünyayı şereflendirmesinin yıl dönümü olan Mevlid Kandilinin tüm insanlığa sevgi, huzur, barış ve kardeşlik getirmesini diliyorum”

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı