Haber Detayı
08 Nisan 2020 - Çarşamba 17:42 Bu haber 217 kez okundu
 
Balıklıgöl’deki Balıklar Düzenli Olarak Besleniyor
Şanlıurfa’nın Dini ve Turistlik bölgelerinin başında gelen Halil-ur Rahman Gölündeki balıklar Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenli olarak besleniyor.
GÜNDEM Haberi
Balıklıgöl’deki Balıklar Düzenli Olarak Besleniyor

Koronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle Türkiye genelinde evde kal çağrısı ile yaşanan kısıtlamalardan dolayı ihtiyaçları gönüllü insanlar tarafından karşılanan sokak hayvanları ve Balıklıgöl’deki balıklar unutulmadı.
 
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül'ün talimatı doğrultusunda Veteriner hekimlerin kontrolünde düzenli olarak yemleme yapan ekipler, bu kapsamda Halil-ül Rahman Gölü (Balıklıgöl) ve Ayn Zeliha Gölünde balıklara ve Mevlüd-ü Halil Camii (Dergah) avlusundaki güvercinlere yem attı ve tüm sokak hayvanları için belirli noktalara mama bırakıldı.
 
 
BAŞKAN BEYAZGÜL BALIKLIGÖL'DEKİ BALIKLARI ELİYLE BESLEDİ
 
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül de Koronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle ziyaretçi sayısında azalma yaşanan Halil-ül Rahman Gölü'nde Eyyübiye İlçe Belediye Başkanı Mehmet Kuş ile birlikte balıklara yem attı. Başkan Beyazgül, bu süreçte hayvanların aç kalmaması için gerekli çalışmaların düzenli olarak yapıldığını belirtti.
 
 
GÜVENCİNLER VE SOKAK HAYVANLARI UNUTULMADI
 
Ayrıca ekipler, Mevlüd-ü Halil Camii (Dergâh) avlusundaki güvercinleri de unutmadı. Avludaki güvencinlere buğday atan ekipler tüm sokak hayvanları için belirli noktalara da mama bıraktı. 
 
 
VATANDAŞLARDAN BÜYÜKŞEHİR'E TEŞEKKÜR 
 
Uygulamadan duydukları memnuniyeti ifade eden vatandaşlar, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’e ve tüm çalışanlarına teşekkür etti. 
 
Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı