Haber Detayı
11 Nisan 2018 - Çarşamba 16:10
 
Bakanlar Büyükşehir Belediyesini Ziyaret Etti
Bir dizi temaslarda ve açılışlarda bulunmak üzere Şanlıurfa'ya gelen Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti.
SİYASET Haberi
Bakanlar Büyükşehir Belediyesini Ziyaret Etti

Şanlıurfa'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıl dönümü münasebeti ile Şehir genelinde Büyükşehir Belediyesi tarafından sürdürülen etkinlere ve açılışlara katılmak üzere gelen Bakanlar, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığını ziyaret ederek çalışmalar hakkında Başkan Nihat Çiftçi'den brifing aldı.

 

Bakan Elvan, "Bu Önemli Projeyi Büyükşehir İle Şanlıurfa'ya Kazandırdık"

Büyükşehir Belediyesi Protokol girişinde gazetecilerle bir araya gelerek bir açıklamada bulunan Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Şanlıurfa'nın önemli ihtiyaçlarından biri olan fuar ve kongre merkezini Şanlıurfa'ya kazandırmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti.

 

Medeniyetler ve Peygamberler şehri Şanlıurfa'da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, "Büyükşehir Belediyesini ziyaret etmekten ve Belediyemizin yapmış olduğu çalışmaları öğrenmekten dolayı büyük bir memnuiyet duyduğumu da ifade etmek istiyorum. Davetlerinden dolayı Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanımıza ayrıca teşekkür ediyorum. Şanlıurfa tarımsal alanda Türkiye'nin en önemli şehirlerinden biri ve son yıllarda Şanlıurfa sanayide çok önemli noktalara geldi. Milli gelirlerde yüzde on üçlük seviyeden yüzde yirmi beşlere doğru bir yükselme oldu. Böylesine güzel şehrimize yeni bir kimlik kazandırıyoruz. Şehrimizin en önemli ihtiyaçlarından biri olan fuar ve kongre merkezini bugün Şanlıurfa'mıza kazandırıyoruz. Özellikle ticaretin gelişmesi, ihracatın artması ve burada üretilen ürünlerimizin pazarlanması açısından son derece önemli olan bu fuarın yapımını Büyükşehir Belediye Başkanlığımız ve Kalkınma Bakanlığımızın ortak girişimleri ile yapmış bulunmaktayız. 1.5 yıl önce Büyükşehir Belediye Başkanımız bizleri ziyaretinde bu kongre ve fuar merkezinin önemini anlatmıştı. Bizlerde Bakanlık olarak gerekli destekleri verdik. Emeği geçen tüm arkadaşlarımızı kutluyorum, Büyükşehir Belediye Başkanımıza bu güne kadar yapmış olduğu ve yapacağı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum'' dedi.

 

Bakan Fakıbaba, "Allah Bu Kurtuluş Mücadelesini Bir Daha Yaşatmasın"

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba'da, "11 Nisan Kurtuluş Bayramımız tüm hemşerilerimize hayırlı olsun. Allah inşallah bu kurtuluş mücadelesini bir daha nasip etmesin. Yoğun programlarına rağmen Şanlıurfa'ya teşrif ederek bu önemli günde bizleri yalnız bırakmadığı için Bakanımız Lütfi Elvan'a teşekkür ediyorum'' şeklinde konuştu.

 

Başkan Çiftçi, "Ziyaretleriniz Şanlıurfalıları Mutlu Kılmıştır"

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, "Şanlı şehrin kurtuluş yıldönümü sebebiyle Şanlıurfa'ya ziyaretlerinden dolayı Bakanlarıma teşekkür ediyorum. Bu ziyaretleriniz halkımızı mutlu ve mesut kılmıştır. Sizleri Şanlıurfa'da ağırlamaktan dolayı memnuniyetimizi arz ederim'' dedi.

 

Gerçekleştirilen konuşmaların ardından Bakanlar Büyükşehir Belediye Başkanlığı makamına geçerek Başkan Nihat Çiftçi ile Şanlıurfa'da yapılan ve yapılacak olan çalışmalar hakkında sohbet etti.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı