Haber Detayı
11 Ağustos 2017 - Cuma 10:12
 
Bakan müjdeli haberi verdi
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı ve Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba, Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi ve ekibiyle bakanlıkta bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede Şanlıurfa’da uçak sefer sayılarıyla ilgili istişareler yapıldığı kaydedildi.
GÜNDEM Haberi
Bakan müjdeli haberi verdi

Haber: Mehmet Halhalli

Türkiye’de dini ve tarih turizmi alanında oldukça önemli bir paya sahip olan Şanlıurfa’da uçak seferlerinin oldukça az olması ve son zamanlarda günlük sefer sayısının dörde kadar inmesi tepkilere neden oluyordu. Yerli ve yabancı turistlerin yanında Şanlıurfalı STK ve dışarıda okuyan öğrencilerin tepkileri Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı ve Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba’yı harekete geçirdi.

Başka illere gidilmeyecek

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi ve ekibiyle bakanlıkta bir görüşme gerçekleştiren Fakıbaba müjdeli haberi verdi. İstişare toplantısında THY yetkililerinden Şanlıurfa-Kıbrıs uçak seferlerinin yapılacağı sözünü alındı. Yaklaşık 20 bin Şanlıurfalı öğrencinin bulunduğu Kıbrıs’a gitmek isteyen öğrenciler, memurlar, iş adamları, yerli ve yabancı turistler için alınan karar sonucu artık yolcular geliş ve gidişlerde başka illere gitmek zorunda kalmayacak.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı