Haber Detayı
25 Mart 2020 - Çarşamba 12:09 Bu haber 426 kez okundu
 
Bakan Koca’ya Şehir Bilgisi De Paylaşılsın Çağrısı
CHP İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya vatandaşların tüm dünyayı kasıp kavuran Koronavirüs tehdidinin ciddiyetinin farkına varmasını sağlamak amacıyla Covid-19 vakalarının tespit edildiği şehirlerin de açıklanması çağrısında bulundu.
GÜNDEM Haberi
Bakan Koca’ya Şehir Bilgisi De Paylaşılsın Çağrısı

“YAŞ VE CİNSİYETİN YANI SIRA ŞEHİR VE BÖLGELER DE AÇIKLANMALI”

 Twitter hesabından Bakan Koca’yı etiketleyen Tanal, “Sağlık Bakanı Sn. Fahrettin Koca, COVID-19 vakalarına ilişkin yaş ve cinsiyetin yanı sıra şehir ve bölgeleri de açıklamalıdır. Vakaların hangi il ve ilçelerde görüldüğü paylaşılmadığı için her gece aktarılan sayılar, vatandaşın işin ciddiyetinin farkına varmasını sağlamıyor” dedi.

“UMRECİLERDİR” DİYEREK MESELEYİ KÜÇÜMSÜYORLAR

Vakanın görüldüğü yer bilgisinin paylaşılmamasının insanları rehavete sürüklediğini dile getiren Tanal, “Umrecilerdir’, ‘Yurtdışından gelenlerdir’, ‘Virüs bizim buralara gelmez’, ‘Abartılıyor’ şeklindeki savunmalarla mesele küçümseniyor. Mahremiyet gözetilsin ama yurt dışı geçmişi, dönülen ülke, virüsün kapılmış olabileceği muhtemel yer, vakanın bulunduğu şehir paylaşılmalıdır” ifadelerini kullandı.

SİNGAPUR MODELİNİ ÖRNEK ALMALIYIZ

Koronavirüs mücadelesinde tam şeffaflığı ilke edinen Singapur’un örnek alınması gerektiğini kaydeden Tanal, “Koronavirüsle mücadelede Singapur modelini örnek almalıyız. Tam şeffaflık ilkesiyle kamuoyunun güveni gerçek manada kazanılmalı ve sürekliliğine önem verilmeli” değerlendirmesini yaptı.

Haber: H. Ece Doğan

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı