Haber Detayı
28 Mart 2017 - Salı 23:15 Bu haber 1651 kez okundu
 
Bakan Faruk Çelik Suruç Ağırtaş'ta
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Faruk Çelik, beraberinde Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Av. Zeynel Abidin Beyazgül, AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri İbrahim Halil Yıldız, Mehmet Akyürek, Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi ve Suruç Kaymakamı Ferhat Sinanoğlu ve Suruç Jandarma Komutanı ile birlikte Suruç ilçesine bağlı Ağırtaş Köyünü ziyaret etti.
SİYASET Haberi
Bakan Faruk Çelik Suruç Ağırtaş'ta

Bakan Faruk Çelik, 50’nin üzerinde oyla milletin kendi iktidarını belirleyeceğini söyledi.

Bu memleketin kalkınmasını istemeyenler var

Halkın yoğun ilgisi ile karşılanan Bakan Faruk Faruk Çelik;“Önemli bir güne doğru gidiyoruz. Anlatacağımız çok şey var, söylememiz gereken çok şeyler var. Ama siz feraset sahibi insanlarsınız. Sayın Cumhurbaşkanı bir şey söylüyorsa Sayın Cumhurbaşkanı bir yola girmişse onun hayırlı bir yol olduğunu inanıyorsunuz. Ağırtaş ve çevresi bizi yormayacak yer burası.Hem kendiniz hem de ulaşacağınız bütün arkadaşların 16 Nisan’da ‘evet’lerle sandıkları doldurması son derece önemli.Bakın bu memleketin kalkınmasını istemeyenler, bu memleketin hızlı yol almasını istemeyenler eski sistemde kalmamızı istiyorlar. Particilik kavgası olsun, yukarda Başbakan, Cumhurbaşkanı kavgası olsun,  üretim olmasın, kalkınma olmasın.Böyle bir yol yok artık.Ama mevcut sistemde 7 Haziran’da biz ikna olamadık değil mi? 7 Haziran’da 258 Milletvekili aldık, biz iktidar olduk mu olamadık. ‘Gelin kuralım’ diyoruz gelmiyorlar, ‘siz kurun’ diyoruz kurmuyorlar.Peki, Ağırtaş’ın işini kim görecek. Artık 50’nin üzerinde oyla millet kendi iktidarını belirleyecek. Ve hemen iktidar kurulacak, zaman kaybetmeden kolları sıvayıp çalışmaya başlayacağız” dedi.

Dünyanın birçok ülkesi zayıflamış parçalanma durumuna gelmiş

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ise,“Bu halk oylaması bir siyasi parti meselesi olarak görülmesini hiç birimiz arzu etmiyoruz Dünya’ya baktığımız zaman şöyle bir manzara görüyoruz.  İşte Suriye ortada, Irak ortada, Mısır ortada, dünyanın birçok ülkesi zayıflamış parçalanma durumuna gelmiş. 16 Nisan’da halk oylaması ne getirecek? Halk oylamasıyla istikrarlı güçlü bir Türkiye kurulacak. Milletimiz kararını vermiş her gittiğimiz yerde şunu ifade ediyorlar. Biz diyorlar evet diyoruz. Şimdi sizden de bir evet sesi duyalım”diye konuştu.

Ben inanıyorum ki ful gelecek

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Akyürek de, “Büyüklerimin ellerinden öpüyorum, kardeşlerimin gözlerinden öpüyorum, hanım efendileri hürmetle selamlıyorum. Ağırtaş’ın ismi yeter.Ağırtaş’ın ismi, ben inanıyorum ki ful gelecek bu sefer. Allah’ın izniyle ve hakiki Türkmen sizlersiniz hepinizi saygıyla sevgiyle selamlıyorum” dedi.

Vatandaşlarımıza hizmet etmek bizim için gururdur

Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna ise,“Biz bu ülkenin insanları olarak öncelikle vatanımız için, bayrağımız için, devletimiz için, namusumuz için, bir ve beraber olduğumuzu dosta düşmana ilan edeceğiz. 15 Temmuz’da bizlerin yanında duran ve hep birlikte kendi idaresine sahip çıkan bütün dünyaya bu duruşu sergileyen siz değerli vatandaşlarımıza hizmet etmek bizim için gururdur, boynumuzun borcudur” diyerek köy sakinlerini selamladı.

16 Nisan’da da sandıklar ‘evet’le patlayacak

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Av.Nihat Çiftçi de,“Hepinizi biliyoruz, tanıyoruz.Hepinize hizmetkârız ve inşallah 16 Nisan’da da sandıklar ‘evet’le patlayacaktır. Buna inanıyorum hepinizi saygıyla selamlıyorum”dedi. 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı