Haber Detayı
26 Mart 2017 - Pazar 11:59 Bu haber 1314 kez okundu
 
Bakan Çelik Suruç’ta STK’larla bir araya geldi
Şanlıurfa’da referandum çalışmalarını sürdüren Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Suruç ilçesinde bir düğün salonunda mahalle muhtarları, STK'lar ve vatandaşlarla bir araya geldi.
SİYASET Haberi
Bakan Çelik Suruç’ta STK’larla bir araya geldi

Suruç halkının yoğun ilgi gösterdiği toplantıda konuşma yapan Bakan Çelik, "16 Nisan’dan sonra köyünüzle beraber olacağız, mahallenizle beraber olacağız. Suruç’la birlikte olacağız. Bölgenin ve Şanlıurfa’nın geleceğini konuşacağız.

 

Suruç’a okullar yaptık ellinin üzerinde okul yaptık, Suruç’a dünyanın sayılı projesi olan 3 sene içerisinde Suruç ovasına su getirdik. Kendisine uzatılan elin kıymetini bilmeyecek insanlar olacak, kanı bozuk insanlar olacak ama işin özüne bakıldığında yiğit Suruçlu var yiğit. Suruç’un sorunlarını çözmek boynumuzun borcudur. Bunların Türkiye’de, Suruç da dikili bir ağacı yok yalnız her konuda hayır hayır niçin hayır diyorsunuz her şeye hayır diyorlar yapılan bütün hizmetlere hayır diyorlar sizin hiç EVET’iniz olmayacak mı? AK Parti bu referandumda hayır deseydi  bunların tamamı EVET’ ci olacaktı.

 

Suruçlular, Suruç’un geleceği bölgenin geleceği açısından bulunduğumuz süreç önemlidir.

 Sizlere bir kez daha diyorum ki, Olan bitenler geride kaldı. Türkiye’de kronik sorunlar var, sıkıntılarımız var ama bunları çözecek olan kadro Recep Tayyip Erdoğan’ın Başkanlığındaki kadrodur. Başka kimseden bir şey bekliyor musunuz hiç aklınızdan geçiyor mu başkalarının çözeceği? Biz aslında çözümü milletimizin önüne getirdik fakat nasıl sabote ettiklerini gördünüz. Yine de gerçekte var olan sorunlarımızı çözecek olan Allah uzun ömür versin Cumhurbaşkanımız önderliğinde ki bu kadrolardır.

Suruç'un sorunlarını çözeceğiz inşallah yeter ki desteğinizi esirgemeyin yeter ki gücümüze güç katmaya devam edin. 2011 Tarihinde bizim önderimiz 22 kat trilyon Şanlıurfa’ya yatırım geldi. Şimdi yeni bir sisteme geçeceğiz 16 nisan da vereceğiniz destekle ben inanıyorum ki çok daha hızlı bir şekilde Suruç’un meselelerine el atacağız ve Suruç yaşanabilir bir ilçe olacak endişeniz olmasın. Allah yardımcımız olsun, düşmanlarımıza fırsat vermesin sağ olun, var olun hepinize teşekkür ediyorum" dedi.

 

Başkan Çiftçi: Suruç'u Güzel Bir İlçe Yapacağız

Başkan Çiftçi: " Büyükşehir Belediyesi olarak Suruç ilçemizde programlı bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz.  Programlı gidebilelim ki ilçenin sorunlarını tek tek çözelim. Bu baharda ilçede 4 tane parkın yapımını birlikte başlatacağız.. İlçeye her geldiğimizde bir yatırımın açılışını yapacağız. Bulvarları düzelteceğiz. Esnafın darabalarını dizayn edeceğiz. Cephe düzenlemeleri yapacağız. Çalışan bir kadromuz var. İş üreten bir kadromuz var. Eksiklikleri peyderpey gidereceğiz. Suruç'u güzel bir ilçe haline getireceğiz" dedi.

Suruç ilçesinde yapılan toplantıya Bakan Faruk Çelik'in yanı sıra, Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız, AK Parti İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi’de katıldı. 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı