Haber Detayı
10 Mart 2021 - Çarşamba 11:31 Bu haber 1192 kez okundu
 
Aziz Hoca’nın Adı Çat’da Yaşatılacak
Ebediyete uğurladığımız Şanlıurfa’nın büyük değerlerinden merhum vaiz Abdülaziz Kutluay (Aziz Hoca) adına Afrika’nın kurak bölgesi olan Çat’da insanlara temiz içme suyu sağlamak, kirli suyun neden olduğu bulaşıcı ve salgın hastalıkları önlemek için açılan kuyu ile umut buldu.
GÜNDEM Haberi
Aziz Hoca’nın Adı Çat’da Yaşatılacak

 

Yıllardır temiz içme suyu sıkıntısı çeken Afrika Kıtası’na bir nebze de olsun can suyu olabilmek için Şanlıurfa’daki Kuran Kursu ve isimlerini vermek istemeyen hayırsever vatandaşlar tarafından Çat bölgesinde tamir edilen su kuyusu yöre halkına umut oldu.

 

Kuran Kursunda eğitim gören öğrenciler ve eğitmenler ile birlikte ismini vermek istemeyen hayırseverlerin Şanlıurfa’dan Afrika’ya uzanan iyilik yolculuğunda hem Şanlıurfa’nın büyük değerlerinden merhum Vaiz Abdülaziz Kutluay (Aziz Hoca)’ın adını sonsuza kadar yaşatıp yapılan iyiliklerden pay almasını sağlarken öte yandan bir damlaya hasret canlara yepyeni bir hayat kaynağı oldu.

 

 

İsmini vermek istemeyen Şanlıurfalı hayırsever konuya ilişkin yaptığı konuşmada; ‘’Bu kuyu, kurduğu aş eviyle 28 yıl boyunca her gün 10 bine yakın dul, yetim, öksüz ve fakirlerin her daim yanında olmaya çalışan, onları yediren, giydiren ve en önemlisi sevecen tavrıyla onlara babalık yapan Şanlıurfalı Vaiz Merhum Aziz Kutluay hocamızın adına Şanlıurfalılar tarafından bir vefa borcu olma düşüncesiyle tamir edildiğini belirterek anlamlı konuşmalarına şu ifadelerle devam etti: ‘’Bu fırsatı bize veren Rabbimize şükürler olsun..

 

Hayat fani, yol fani, can fani ama iyilik ve iyiliği emreden Yüce Yaradan her dem BAKİ... Seni ve yaptığın güzellikleri Şanlıurfalılar hiç unutmayacak hocam.. Rabbim mekanını cennet eylesin..’’ sözleriyle hem duygulandı hem de duygulandırdı.

 

Urfaekspres.com ve TV63.Net ekibi olarak Kandil gecelerinde gecemize engin bilgileriyle ışık veren değerli hocamız merhum Abdulaziz Kutluay’a Yüce Rabbimizden rahmet diliyoruz…

 

 

HABER: AYSEL KIRIŞAN

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı