Haber Detayı
13 Nisan 2018 - Cuma 12:02
 
Atilla'dan Miraç Kandili mesajı
Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla, Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, tüm İslam aleminin kandilini kutladı.
KÜLTÜR Haberi
Atilla'dan Miraç Kandili mesajı

Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla, Miraç Kandili nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan Atilla mesajında Miraç Kandili ve içinde bulunulan üç ayların birlik, beraberlik ve kardeşliğe vesile olması temennisinde bulundu.

 

"MÜSLÜMANLAR İÇİN DE İLAHÎ RAHMETLER VE LÜTUFLARLA DOLU BİR GECEDİR"

Başkan Atilla, Miraç Kandili'nin üste düşen sorumlulukları yerine getirme ve manevi kirlerden arınmak için önemli bir gece olduğuna dikkat çekerek, "Miraç, Allah’ın Peygamberimizden başka hiç kimseye sunmadığı ilahî bir ihsandır. Birçok şan ve şereflerle dolu olan Miraç mucizesi, biz Müslümanlar için de ilahî rahmetler ve lütuflarla dolu bir gecedir. Peygamberimizin şahsında insanlığın önüne açılan sınırsız bir yükseliş ufku olan Miraç; başta Peygamberimiz olmak üzere her Müslüman için manevi bir terfi, yüce rabbimizle buluşma ve selamlaşma, O’nun katında yücelme ve yükselme demektir. Bu anlamlı geceler, maddi ve manevi kirlerden arınma, üstümüze düşen sorumlulukları yeniden gözden geçirmek ve kendimizi sorgulamak için önemli bir fırsattır. Bu duygu ve düşüncelerle feyiz ve bereketin coştuğu mübarek gecelerimizden biri olan Miraç Kandili'nin; sevgi, kardeşlik ve barış duygularını kuvvetlendirmesini, ülkemiz ve tüm insanlık alemine mutluluk, huzur ve barış getirmesi temennisiyle, başta Ceylanpınarlı hemşerilerim olmak üzere tüm İslam âleminin Miraç Kandilini tebrik eder, saygılar sunarım" dedi.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı