Haber Detayı
18 Mayıs 2017 - Perşembe 09:09
 
Astor'dan Bozova ve Hilvan'a yatırım
Elektrik enerjisinin iletimi ve dağıtımında kullanılan transformatörlerin üretimini gerçekleştiren Astor A.Ş., Şanlıurfa‘daki yatırımlarının çıtasını yükseltti.
EKONOMİ Haberi
Astor'dan Bozova ve Hilvan'a yatırım

Astor A.Ş., 2016 yılı başında Bozova/Işınlı'da elektrik üretmeye başladığı 10 MW'lık güneş enerji santraline ilave olarak, Hilvan ilçesinde 12 MW'lık GES'leri ile toplamda 22 MW’a ulaşarak Türkiye’nin, kurulum tarihi itibariyle bu alandaki en büyük yatırımlarından birini gerçekleştirdi.

 

Şanlıurfa’da, Astor A.Ş tarafından kurulan tüm GES'lerde; Bozova projesinde 333 ve Hilvan projesinde 407 adet olmak üzere, toplamda 740 adet Fronius Eco 27 inverter kullanılmış durumda.

 

Aylık 2000 adetlik dağıtım transformatörü kapasitesiyle Türkiye’nin en büyük kapasitesine sahip olan Astor A.Ş., alanında dünyada da ilk 5 firma arasında yer alıyor. 2016 yılının Şubat ayında Bozova İlçesi’nde, Atatürk Barajı‘na 24 kilometre mesafede kurduğu 10 MW’lık güneş enerjisi santraline, bu yıl Şubat ayında 12 MW daha ekleyen Astor, toplamda 22 MW’a ulaşarak Türkiye’nin en büyük güneş santrallerinden birini kurdu.

 

Bozova İlçesi Işınlı Mahallesi 17 ve 20 nolu Parsellerde kayıtlı alan üzerinde “Eneıji Üretim Alanı (Güneş Eneği Santrali)” için  hazırlanan 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı teklifi Büyükşehir Belediye Meclisi kararı ile geçen yıl onanmıştı.

 

Kaynak: Solar baba

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı