Haber Detayı
26 Şubat 2018 - Pazartesi 14:02
 
Asr-I Saadet’ Oyununa Yoğun İlgi
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından ilk kez sahnelenen ‘Asr-ı Saadet’ adlı oyun, izleyicilerden tam not aldı.
KÜLTÜR Haberi
Asr-I Saadet’ Oyununa Yoğun İlgi

Sosyal Belediyecilik hizmetleri kapsamında vatandaşların kültürel faaliyetlerde bulunması için birçok oyun ve gösterim yapan Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu,  ‘Asr-ı Saadet’ oyununu ilk kez vatandaşların beğenisine sundu.

 

Mehmet Tahir İkiler’in yazdığı ve Hasan Ocakoğlu’nun yönettiği ‘Asr-ı Saadet’ oyunu, Cahiliye döneminden sonra İslamiyet’in kabulünü ve yaşanan gelişmeleri anlatıyor.

 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’nin eşi Sema Çiftçi, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Emin Özçınar ve çok sayıda vatandaş oyunu izledi.

 

Yoğun ilgiden dolayı teşekkür eden oyunun yönetmeni Hasan Ocakoğlu, bu sezon ilk kez sahnelenen ‘Asr-ı Saadet’ adlı oyunun vatandaşlardan ve sanatseverlerden tam not aldığına değinerek, katılım gösteren herkese teşekkür etti.

 

Öte yandan Şair Nabi Konferans Salonu’nda, yetişkinlere yönelik her Cumartesi saat 19.30’da ‘Asr-ı Saadet’ oyunu sergilenirken çocuklara yönelik te saat 13.00’de ‘Diş Perisi’ oyunu ilk kez sahne alacak.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı