Haber Detayı
22 Mart 2017 - Çarşamba 09:35 Bu haber 1935 kez okundu
 
ASKF, bu projeye arsa arıyor
Şanlıurfa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu 2. Başkanı Mehmet Aktaşoğlu, kente bir amatör Evi kazandırmak istediklerini, bunun için proje arayışlarının sürdüğünü söyledi.
SPOR Haberi
ASKF, bu projeye arsa arıyor

Şanlıurfa Amatör Spor Kulüpleri, ’Amatör Evi‘ projesi için arsa arayışlarını sürdürüyor. ASKF Başkanı Mehmet Aktaşoğlu, proje için 2 bin metrekarelik bir arsaya ihtiyaç duyduklarını bildirdi.

 

GAP Arena Stadı yakınlarında spor salonuna inen yolun sağ tarafında, Vakfa ait 1500 metrekarelik alanın Amatör Evi için son derece uygun olduğunu anlatan Aktaşoğlu, ’Bu arsayı 49 yıllığına Vakfa kiralayabilirsek, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü‘nün ihate duvarı içerisine alacağız. Böylece imarla alakalı sorunu aşabileceğimizi düşünüyorum‘ dedi.

 

Arsa sorununu aştıktan sonra projeyi Bakanlık, Konfederasyon, Büyükşehir veya Valilikten destek sağlayarak gerçekleştirmek istediklerini aktaran Aktaşoğlu, şunları kaydetti:

 

’‘Amatör Evi uzun zamandan beri ASKF olarak gündemimizde yer alan bir konu. Türkiye‘nin 4-5 ilinde var. Spor tesislerine yakın bir noktada inşa etmişler.. Bir Amatör Evi ilimizde zor şartlar çevresinde incelemeler yaptık. Burada 1 nolu sentetik sahanın yakınında kuruma ait bir arsa var. O da gündemimizde..

 

Tesis Fukarasıyız

 

Şanlıurfa Türkiye‘nin en genç nüfusuna sahip olmasına karşın spor tesisi açısında iyi durumda değil. Altyapılarla birlikte 160 takım var. 2 milyona yakın nüfusu bünyesinde barındıran ilimiz tesis sayısı bakımından Türkiye‘de 28. sıradadır. Kocaeli, Sakarya ve Denizli gibi iller nüfus olarak yarımız bile değil ancak tesis sayısında bizi 3'e katlamış durumdalar.

 

Müsabaka sayısı bakımından 18. sıradayız. İl merkezinde bir sezonda bin 100 maç oynatıyoruz. 200 maç da ilçelerde oynanıyor. Saha sayımız yetmediği için U11-U12 Ligi maçları oynatamıyoruz. ŞUTİM‘e altyapı takımları antrenman yaptıkları için maç vermiyoruz. Faruk Çelik tesislerini Karaköprü Belediyesi kendi takımları için kullanıyor, oradan da yeterince yararlanamıyoruz. GAP Arenada 2, Yenicede 2 sahamız var. Tüm yük bu 4 sentetik sahada...'

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı