Haber Detayı
04 Ocak 2019 - Cuma 09:36
 
Asansör çalışmayınca sırtlayıp doktora götürdüler
Balıklıgöl Devlet Hastanesi'nde asansörün arızalı olması, hastaları mağdur ederken, hasta yakınlarını da isyan ettirdi.
YAŞAM Haberi
Asansör çalışmayınca sırtlayıp doktora götürdüler

Balıklıgöl Devlet Hastanesi'nin yoğun olmasına karşılık tek asansörün çalışması koridorda uzun kuyruklar oluşturdu. Arızalanan asansörün yapılmaması hastaları mağdur ederken, hasta yakınları da duruma tepki göstererek adeta isyan etti.

 

Hastaları sırtında taşıdılar

Hastanede birçok kişinin tek asansöre mahkum bırakılması tepki toplarken, birçok hasta yakını da hastalarını sırtına alarak merdivenlerden muayenehaneye götürdü. Merdivenlerden yürüyemeyen hasta ve yaşlılar, tekerlekli sandalyede dakikalarca asansöre binmek için beklerken, asansöre binemeyen hasta ve yaşlılar ise yakınları tarafından sırtta taşındı.

 

'Muayene sıramız geçecek'

Yaklaşık 20 dakika boyunca asansöre binmeyi beklediklerini söyleyen bir hasta yakını, "20 dakika boyunca asansöre binmek için bekledik. Ancak tek bir asansör olunca bir türlü bize sıra gelmedi. Asansöre binmeyi beklerken bu kez muayene sıramız geçiyor. Bu nedenle hastamızı sırtımıza alarak 4. kata çıkarabildik. Birçok kişi hastasını yaşlısını sırtında taşımak zorunda kalıyor. Bu kadar yoğunlukta olan hastanenin bir arızalanan asansörünün yapılmaması büyük bir sorundur." dedi.

Urfa Değişim Gazetesi

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı