Haber Detayı
26 Nisan 2017 - Çarşamba 11:11 Bu haber 1561 kez okundu
 
Antep Deresinde ilaçlama yapıldı
Ceylanpınar ilçe merkezinden geçen yaklaşık 8 Km uzunluğundaki Antep Deresinde ilaçlama çalışmaları yapıldı.
YEREL Haberi
Antep Deresinde ilaçlama yapıldı

Havaların ısınmasıyla beraber haşerelere karşı başlatılan ilaçlama çalışmaları hakkında bilgi veren Ceylanpınar Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Bayol, periyodik olarak yaptıkları ilaçlama çalışmalarına havaların ısınmasıyla birlikte yeniden başladıklarını belirtti.

İlaçlama çalışmaları ilçe merkezinden geçen Antep Deresini de ilaçladıklarını ifade eden Bayol, "İlçemiz içerisinde yaklaşık 8 Km uzunluğunda taşkın su deresi geçmektedir. Derenin üstü açık olduğundan dolayı atılan çöpler dolayısıyla haşerelerin barındığı bir yer haline geliyor. Antep deresini 3 yıl içerisinde 8 kez temizlememize rağmen tekrar aynı şekilde kirleniyor. Mahalle sakinlerinin dere oluşabilecek haşerelere karşı rahatsız olmamaları için ilaçlama çalışmalarımızı yapıyoruz. Periyodik olarak gerçekleştirdiğimiz ilaçlama çalışmalarına havaların ısınmasıyla tekrar başladık." dedi.

Bayol ayrıca mahalle sakinlerinden derenin temiz tutulması ve çöp gibi benzeri atıkların dereye atılmaması hususunda daha fazla hassasiyet beklediklerini dile getirdi. 

Kaynak: Editör:
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı