Haber Detayı
14 Şubat 2018 - Çarşamba 12:40
 
Altmışbeşlik dede 14 Şubatta ikinci bahara imza attı
İkinci baharını yaşamak isteyen Ramazan Ataş ile Şemse Aslan, 14 Şubat Sevgililer Gününde nikha kıydı.
YAŞAM Haberi
Altmışbeşlik dede 14 Şubatta ikinci bahara imza attı

Haber: İbrahim Halil Kahraman

 

Şanlıurfa'da 14 Şubat Sevgililer Gününde nikâh masasına oturarak dünya evine giren 38 çift mutluluğa imzalarını attı. Bu çiftler arasında en çok dikkat çeken ise Ramazan Ataş ile (66) evlenen Şemse Aslan (56) oldu. Şemse Aslan, imza yerine nikâh kütüğüne şahitlerin huzurunda parmak basarak dünya evine girdi.

 

Sevgililer gününde çifte mutluluk

 

Şanlıurfa'da 14 Şubat Sevgililer Günü'nde nikâh günlerinin özel ve anlamlı kılmak isteyen çiftler, Haliliye Belediyesi nikâh dairesine günler öncesinden başvurdu. Belediyeye başvuran çiftlerin, görevliler tarafından nikâhları kıyılarak evlilik cüzdanları ise geline teslim edildi. 14 Şubat'ta nikah masasına oturan bazı çiftler, unutulmaz bir tarih olması için bugünü beklediklerini ifade ederken, bazı çiftler ise bugünden habersiz oldukları Sevgililer Günü'ne tesadüfen denk geldiğini söyledi.

 

İkinci bahara imza attı

 

Nikâh kıymaya gelen ve Ramazan Ataş ise eşinin ölümü üzerine ikinci kez nikâh masasına oturarak ikinci bahara imza attı. Oldukça heyecanlı olan çift, nikâh memurunun huzurunda Sevgililer Günü'nde çifte mutluluk yaşadı. Türkçe bilmeyen ve okuma yazması olmayan Gelin Şemse Aslan, nikâh memurunun 'Evlenmek istiyor musunuz?' sorusuna Arapça 'Evet' dedi. Sözlü olarak ‘evet’ diyen Şemse Aslan, ardında imza yerine nikâh defterine parmak bastı. Damat ise geline bir demet çiçek verdi.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı