Haber Detayı
19 Nisan 2017 - Çarşamba 10:26 Bu haber 1567 kez okundu
 
Akçakale’nin sac kavurmasına tam not
Şanlıurfa’nın binlerce yıllık tarihine ışık tutan eserlerin sergilendiği Arkeoloji Müzesinde ziyaretçilerin beğenisine sunulan yöresel yemekler arasında yerini alan Akçakale ilçesine özgü sac kavurma, etkinliğe katılanlardan tam not aldı.
KÜLTÜR-SANAT Haberi
Akçakale’nin sac kavurmasına tam not

15-22 Nisan Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında Şanlıurfa Arkeoloji Müzesinde düzenlenen etkinlikte, her ilçe kendi yöresine özgü bir lezzeti sergiledi. Müze ziyaretçileri ve etkinliğe katılanların beğenisine sunulan lezzetler arasında, Akçakale’ye özgü sac kavurma da yerini aldı. Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan’ın eşi Ayşenur Ayhan, Belediye Destek Hizmetleri Müdürü İbrahim Akkurt ve stantta görevli belediye çalışanları, protokol üyeleri ve diğer ziyaretçilere sac kavurmanın yapılışını anlattı. Ziyaretçiler, tadına baktıkları kavurmaya tam not verdi.

“YÖRESEL LEZZETLER TURİZMİN PARÇASI”

Belediye Başkanı Ayhan’ın eşi Ayşenur Ayhan, yöresel lezzetlerin de turizmin önemli bir parçası olduğuna dikkat çekerek, “Bölgenin en önemli turizm merkezi olan Şanlıurfa’mızın tarihi kadar mutfağı da çok zengin. Bugün burada Turizm Haftası çerçevesinde her ilçe kendi lezzetlerini tanıtma fırsatı buldu. Biz de Akçakale’mizin ünlü sac kavurması ile etkinlikte yerimizi aldık. Sac kavurmamızı katılımcılara sunduk ve çok güzel tepkiler aldık” dedi.

Akçakale Belediyesi’nin standını ziyaret edenlere ayrıca, belediye tarafından bastırılan “Sınır” dergisi dağıtıldı. Program sonunda, Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan’ın eşi Ayşenur Ayhan, Belediye Destek Hizmetleri Müdürü İbrahim Akkurt, belediye meclis üyeleri ve belediye çalışanları birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. (Haber Merkezi)

Kaynak: Editör:
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı