Haber Detayı
18 Haziran 2018 - Pazartesi 10:31
 
AK Partili Şeyhanlıoğlu: Suruç yeni bir Roboski’dir
AK Parti’nin Urfa’dan Milletvekili aday adayı Doç. Dr. Hüseyin Şeyhanlıoğlu, Suruç’ta AKP’li milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın ailesinin gerçekleştirdiği cinayetleri eleştiren bir yazı yayımladı. “Tefeci zalimlerin pisliğini temizlemek AK Parti’ye yakışmaz ve mutlaka suçlular cezalandırılmalılar.”
GÜNDEM Haberi
AK Partili Şeyhanlıoğlu: Suruç yeni bir Roboski’dir

AK Parti’nin Urfa Milletvekili adaylarından Doç. Dr. Hüseyin Şeyhanlıoğlu, Hicrethaber.com’da yayımlanan yazısında olayların içyüzünü anlatarak AK Parti’li milletvekili İbrahim Halil Yıldız ve ailesini suçladı. Şenyaşar ailesinin PKK’li olmadığı vurgulayan Şeyhanlıoğlu, olayı yeni bir Roboski olarak tanımladı.

 

AK Parti’li Milletvekili Adayı Şeyhanlıoğlu, “Bu olay Urfa’da ciddi infiale ve oy kaybına yol açacaktır” dedi.

 

Yazının tamamı şöyle:

"Suruç olayı yeni bir Roboski’dir

AK Parti milletvekili adayı olaydan 3 gün önce 1 TL’lik eşyaların satıldığı ucuzcu bir dükkanı ziyaret ediyor. Dükkan sahibi adam eski bir HDP'li olduğunu ve siyaset defterini kapattığını tövbe ettiğini söylüyor... Bize daha gelmeyin diyor. Olay günü mv. tekrar yaklaşık 50 kişilik grubuyla gelince tartışma çıkıyor ve Yıldız'ın meşhur tefeci abisi adama küfür ediyor. Adam da içerde kadınlar olduğunu ve gitmelerini söylüyor… Bu esnada tartışma silahlı saldırıya dönüşüyor ve Yıldız’ın kardeşleri ateş ediyor. Adam ve oğlu yaralanıyor... Bunu gören dükkan sahibi adamın yeğeni pompalıyla gelip yıldızın tefeci abisini vuruyor.

 

Yıldız’ın adamları yaralı adam ve oğlunu hastanede oksijen tüpünü kafasına vurarak öldürüyor. Hastane kameralarını bozan ve polis dahil herkesi dışarı çıkaran Yıldız’ın adamları 2 oğul ve babayı Suriye’deki olaylar gibi bir vahşi bir şekilde infaz ediyor.

3’ü de oruçlu olan ve gariban bir aile olan dükkan sahibinin eşinin ağıtları bana bunu yazdırdı.

1. Adamlar asla PKK’li değildir.

2. Olay sonradan görme tefecilikleriyle bilinen Yıldız’ın hakaretleriyle başlamıştır.

3. Devlet görevini yapmamıştır.

4. Cumhurbaşkanı’na yanlış bilgi verilmiştir.

5. Bu olay tam bir Roboski kumpas olayıdır.

6. Pilotlar hatalı atış yapınca “sıçtık” derler...

7. Tefeci zalimlerin pisliğini temizlemek AK Parti’ye yakışmaz ve mutlaka suçlular cezalandırılmalılar.

8. Olay seçimden önce aydınlatılmalı ve kamuoyuna paylaşılmalıdır.

9. Bu olay Urfa’da ciddi infiale ve oy kaybına yol açacaktır.

Bir zulmü ancak duyurabiliyorummmmm...

Doç. Dr. Hüseyin ŞEYHANLIOĞLU

 

 

Kaynak: Siyasihaber.com"

 

AK Paryi'nin Urfa milletvekili aday adayı Doç. Dr. Hüseyin Şeyhanlıoğlu, "Suruç'ta yaşananlar yeni bir Roboski'dir" dediği yolundaki iddiayı yalanladı.

"Bana ait değil"

Daha sonra Demokrathaber'e konuşan Şeyhanlıoğlu, sosyal medyada dolaşıma giren söz konusu yazının kendisine ait olmadığını söyledi; "Suruç  olayıyla ilgili sosyal medyada paylaşılan ve adım kullanılan yazı bana ait değildir. Kamuoyuna duyurulur" dedi.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı