Haber Detayı
22 Mart 2017 - Çarşamba 15:21 Bu haber 2070 kez okundu
 
Ak Parti Kadroları STK'larla Buluştu
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen STK buluşmasında konuşan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik: " Erdoğan'ın dik adam olmasından rahatsızlar" dedi.
SİYASET Haberi
 Ak Parti Kadroları STK'larla Buluştu

Cumhuriyet Tesislerinde düzenlenen toplantıya Bakan Faruk Çelik, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, Şanlıurfa Milletvekilleri Mehmet Ali Cevheri, İbrahim Halil Yıldız, Mahmut Kaçar, Kemalettin Yılmaztekin, İlçe Belediye Başkanları ve STK temsilcileri katıldı.

 

Hükümet olarak yapılan yatırımları anlatan Başkan Faruk Çelik, ülkenin içerisinde bulunduğu durumu anlattı. Bakan Çelik: "Mücadele çok nettir. Hedef Türkiye'dir. Amsterdam'a gidin, Berlin'e gidin bakın hedef Türkiye'dir. 15 yıldır siyasi istikrarı sağladık. İstikrar neticesinde Şanlıurfa'da alt yapı ve üst yapı, parkların yapılması istikrarın neticesidir. Eyyübiye 800 Yataklı Devlet Hastanesi, yapılacak 1700 yataklı Şehir Hastanesi, biten Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi, Organize'de yapılan fabrikalar gibi binlerce hizmet istikrar sayesinde yapıldı ve yapılacaktır. 2 yıldır çatışma ortamı oluşturarak yürüyüşümüzü durdurmak istediler. Önerdiğimiz sistemle beraber kesimler arasında bir diyalog  ortamı oluşacak. Bu sistem, bir dayanışma, bir barış bir huzur ortamı oluşturacaktır. Tek adam deniliyor. Başbakan tek adam değil mi, Cumhurbaşkanı tek adam değil mi? Tek adam filan dertleri değil, Erdoğan'ın dik adam olmasından rahatsızlar. Bütün problemleri budur" dedi.

 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi birlikte yönetim sergilediği bu anlamda esnafla her zaman istişarede bulunduklarını belirten Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi: "Şanlıurfa'nın birlik ve beraberliğine önem veren, şehrin huzurlu bir yaşam içerisinde olması için esnafımız her zaman üzerine düşeni yaptı. 16 Nisan'da ülkemiz için önemli olan halk oylaması çalışmaları çerçevesinde esnafımızla yaptığımız görüşlerimizde istikrardan yana olduklarını beyan ediyorlar"  diyerek tüm esnaf gruplarına teşekkür etti.

 

Türkiye için çok önemli olan bir süreçten geçtiklerini belirten Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna: "Yönetim sistemi değişiklik kanunu halk oylaması yapılacak. Ülkemiz için hayati öneme haizdir. Halkımızın sağ duyusuna her zaman güveniyoruz. Halkımızın yaptığı tercihler her zaman yöneticilerin önünü açmıştır" dedi.

Kaynak: Editör:
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı