Haber Detayı
25 Ocak 2021 - Pazartesi 12:51 Bu haber 1415 kez okundu
 
AK Parti İl Başkanlığına O isim de Adaylığını Açıkladı...
AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Bahattin Yıldız, geçtiğimiz günlerde 7. Olağan kongrede aday olmayacağını yazılı basın açıklaması yayımlayarak duyurmasının ardından Urfa AK Parti İl Başkanlığında siyasi hareketlilik hızla devam ederken AK Parti'nin Şanlıurfa İl Başkanlığına ‘’ Durmak Yok Yola Devam’’ şiarıyla yola çıkan İl Başkanlığına talip olan bir isim daha başvuruda bulundu.
SİYASET Haberi
AK Parti İl Başkanlığına O isim de Adaylığını Açıkladı...

Şanlıurfa kamuoyunun yakından tanıdığı, sevilen, sayılan simalarından Elçi Sigorta Acente yetkilisi olan İş insanı Osman Elçi yaklaşan AK Parti 7.Olağan Kongresinde AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığına talip olduğunu açıkladı. 

 

Urfa sevdalısı  Osman Elçi, ‘’AK Partinin Şanlıurfa kalesinde AK Parti bayrağını gönderlerde dalgalandırmak ve bu bayrağın gölgesinde sessiz çoğunluğun sesi olmak için, anaların duasında dua olmak için, gerçekleşecek olan 7. Olağan kongre maratonunda vatan için memleket için hizmet yarışında AK Parti Şanlıurfa kalesinde ben de varım!!!! Diyerek açıklamasına şu sözlere vurgu yaparak devam etti;

 

Hepimiz birer vatanperver olarak Türk Bayrağı aşkı ile yaşadığımız şu coğrafyada gütmekte olduğumuz AK Parti davamıza gelin hep birlikte sahip çıkalım. Küskünlüklerin, dargınlıkların, menfaatlerin yerine barış ile sevgi ile hizmet bayrağında toplanalım. Çünkü başka Urfa yok, başka Türkiye yok.!!!!   İfadelerine yer verdi.

 

 

                                                                        OSMAN ELÇİ  KİMDİR???

 

1966 tarihinde Şanlıurfa’da doğan Osman Elçi İlkokulu Tülmen Mahallesinde Ortaokul ve Lise öğrenimini Şanlıurfa’da tamamladı. AK Parti çatısı altında uzun yıllar siyaset yaparak partinin birçok kademesinde görev aldı. Evli 3 çocuk babası olan Elçi1 dönem AK Parti Karaköprü İlçe Başkan Yardımcılığı, 2 yıl Yürütme Kurulu üyeliği yaptı. Yönetim Kurulu üyesi iken istifa eden Osman Elçi Karaköprü halkına daha faydalı hizmet sunmak adına Karaköprü Belediye Başkan Adaylığı için müracaat etti.

 

AK Parti Karaköprü Belediye Başkan aday adayı Osman Elçi Tülmen Platformu adı altında Tülmen Bölgesinde devam eden kuraklıkla ilgili olarak Tarımsal sulamanın sağlanabilmesi adına büyük çabalar sarf etti. Bölgede 40’tan fazla kırsal mahallenin içme suyu projesinin gerçekleştirilmesinde gelinen son aşamada büyük ölçüde katkıları oldu. Her toplantıda her platformda bölgenin sulama projesi olan Bozova 2. Etap sulama projesinin gerçekleşmesi için halen çalışmalarını sürdürmektedir. Aktif siyasetin içinde olmasının en büyük sebeplerinden biri de Şanlıurfa fıstık yetiştiriciliğinin yapıldığı bölgelerde tarımsal sulamanın gerçekleşmesidir.

 

AK Parti Karaköprü İlçe Belediye Başkan Aday Adayı Osman Elçi ŞUTSO Sigorta Meslek Komitesi Başkan Yardımcılığı, Tülmen Kalkınma ve Dayanışma Derneği Başkanlığı gibi görevleri başta olmak üzere halen birçok STK’da aktif görev almaktadır. Şanlıurfa ve Karaköprü ilçesinin sorunlarını yakinen bilen ve bu sorunlara hakim biridir.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı