Haber Detayı
10 Mart 2021 - Çarşamba 20:49 Bu haber 1675 kez okundu
 
AİLEM-DER İl Başkanı Zaman’dan Miraç Kandili Mesajı
AİLEM-DER Şanlıurfa İl Başkanı Nedim zaman Miraç Kandili münasebetiyle yazılı mesaj yayımlayarak tüm İslam aleminin kandilini kutladı.
GÜNDEM Haberi
AİLEM-DER İl Başkanı Zaman’dan Miraç Kandili Mesajı

                                             

 

 

Dünyanın ve ülkemizin zor süreçten geçtiğini anımsatan AİLEM-DER Şanlıurfa İl Başkanı Nedim zaman Miraç Kandili münasebetiyle yayımladığı kutlama mesajında; bu günlerin Yaradan’a, Peygamberine ve öğrettiklerine sığınarak aşılacağını söyledi. Bu sebeple manevi duyguların yükseldiği kandil gecelerinin önemine vurgu yapan Başkan Zaman, Miraç Kandilinde semanın dualarla inlemesi gerektiğini belirterek mesajına şu sözlerle devam etti;

 

''Müminler için arınma ve tertemiz olarak Yüce Mevla’mıza yönelme anlamına gelen Miraç Kandil’inin rahmet ve lütuflarla dolu olduğunu belirten Başkan Zaman, bu günler ve geceler, insanların gönlünü aydınlatan, toplumun manevi değerlerinin güç kazandığı, birlik ve beraberliğin pekiştiği, selamlaşmanın, paylaşmanın, komşuluk ve akrabalık hukukunun arttığı çok özel gecelerdir. Bu mübarek geceyi fırsat bilip kızgınlıklarımızı, kırgınlıklarımızı bir kenara bırakıp sevgi ve kardeşlik hislerimizi güçlendirelim” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı