Haber Detayı
06 Ocak 2021 - Çarşamba 22:06 Bu haber 893 kez okundu
 
AÇSH İl Müdürü Hasan Bilici, Mağdur Aile’ ye Sahip Çıktı...
Anneleri tarafından terk edilen en küçüğü 1,5 en büyüğü 13 yaşında olan toplam 8 çocuğu ile zor koşullarda yaşamaya çalışan mülteci aileye dair yapılan haberler üzerine Şanlıurfa Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü derhal harekete geçerek aile için sosyal çalışma başlattı.
GÜNDEM Haberi
AÇSH İl Müdürü Hasan Bilici, Mağdur Aile’ ye Sahip Çıktı...

Uzman personeller tarafından ziyaret edilen aileye öncelikle psiko sosyal destek hizmet sunulmuş, söz konusu vakanın olumsuz etkilerini en aza indirmek adına gerekli görüşme ve bilgilendirmeler yapılmış ve aile için uygun sosyal hizmet modelleri belirlenerek gerekli çalışmalar ivedilikle başlatılmıştır.

 

 

Mağdur aile Şanlıurfa Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü tarafından Şanlıurfa Valiliği ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı adına ziyaret edilirken eşinin evi terk etmesinin ardından çocuklarına hem anne hem baba olmaya çalışan baba ve çocuklar ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hasan Bilici bizzat ilgilendi.

 

 

Söz konusu aile için ekipler derhal harekete geçerek çocuklar için koruma tedbiri alırken ailenin şu anda kaldığı ve yaşamaya elverişli olmayan hane derhal boşaltılarak ailenin sağlıklı koşullarda yaşamasını sürdürebileceği bir ev düzenlenmeye başlanmıştır.

 

 

Yine aile bütünlüğünü sağlamak ve aileyi sosyal, ekonomik ve psikolojik açıdan desteklemek üzere Müdürlükçe sunulan hizmet modellerinden uygun olan hizmetlerin belirlenmesi için gerekli çalışmalar hızla yürütülmektedir.  Aynı zamanda Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve paydaş kuruluşlarca da ailenin desteklenmeleri için gereken koordinasyon sağlanmıştır. Müdürlüğün ve ilgili kuruluşların tüm iletişim kanalları hakkında bilgilendirme sağlanarak rehberlik ve danışmanlık hizmeti sunulmuş olup ailenin düzenli takipleri titizlikle yapılmaya devam edilecektir.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı