Haber Detayı
13 Nisan 2017 - Perşembe 15:54 Bu haber 1665 kez okundu
 
Açıksu Caddesi’ne mobese takılıyor
Haliliye ilçesine bağlı Ahmet Yesevi ile Devteşti semtlerini birbirine bağlayan ve kentin en işlek caddelerinden biri olan Açıksu Caddesi’ne mobese takıldı.
GÜNDEM Haberi
Açıksu Caddesi’ne mobese takılıyor

Haliliye ilçesine bağlı Açıksu Caddesi’ne yetkililer tarafından mobese kameraları takıldı.

 

ARTTRILMASI GEREKİYOR

Ahmet Yesevi ve Devteşti arasındaki Açıksu Caddesi’nde yaşanan trafik kazalarını görmek ve güvenlik amacıyla caddenin en işlek yerine mobese kamerası takıldı. Özellikle semtte güvenliği arttırmak ve yaşanacak hırsızlık gibi olayların önüne geçmek amacıyla böyle bir uygulama yapıldığı düşünülüyor. Konuyla ilgili görüştüğümüz uzmanlar, bölge için çok gerekli olan mobese kameralarının Ahmet Yesevi-Devteşti bölgesine takılmaya başlanmasının iyi bir gelişme olduğunu fakat sadece bir bölgede olmasının yetersiz olduğunu söyledi.

 

YETKİLİLERE YARDIMCI OLACAK

Caddenin iki veya üç semti birbirine bağlamasından dolayı bölgenin en işlek caddeleri arasında gösteriliyor. İşlek olmasından dolayı caddeyi her gün binlerce sürücü kullanıyor. Caddenin aktif olmasından dolayı da trafik kazaları beraberinde geliyor. Takılan mobeselerin özellikle trafik kazalarında plaka okuma görevi göreceği ve trafik kurallarında ihlal yapan sürücülerin saptanmasında yetkililere yardımcı olacağı belirtildi.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı