Haber Detayı
02 Nisan 2017 - Pazar 10:39 Bu haber 2183 kez okundu
 
AB Bakan Yardımcısı Şahin Vali Tuna’yı ziyaret etti
Bir dizi programlara katılmak üzere Şanlıurfa’ya gelen Avrupa Birliği Bakan Yardımcısı Ali Şahin ve beraberindeki heyet; Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna’yı makamında ziyaret etti.
GÜNDEM Haberi
AB Bakan Yardımcısı Şahin Vali Tuna’yı ziyaret etti

Valiliğe gelişinde Vali Güngör Azim Tuna tarafından karşılanan Bakan Yardımcısı Şahin; ilk olarak Valilik Şeref Defterini imzaladı. Ardından Vali Tuna’nın makamına geçen Şahin ve beraberindekiler burada bir süre Vali Tuna’yla görüştü. Konuk Bakan Yardımcısını Şanlıurfa hakkında kısaca bilgilendiren Vali Tuna; Şanlıurfa’nın huzur ve hoşgörü bakımından Türkiye’de örnek olabilecek bir yapıya sahip olduğunu belirtti.

Avrupa Birliği Bakan Yardımcısı Ali Şahin ise; birçok farklı ili gezerek yaklaşan referandumla ilgili sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya gelerek yeni dönemi anlatmaya çalıştıklarını, bu kapsamda Şanlıurfa’ya da bir ziyaret gerçekleştirerek vatandaşlara yeni sistemi anlatmaya çalışacaklarını kaydetti. Şanlıurfa’yı yakından bilen biri olduğunu belirten Bakan Yardımcısı Şahin: “Şanlıurfa birçok vasfının yanında bütün kötülüklere karşı Şehr’i Meydan Okumadır. Bu sayede terör Şanlıurfa’da çok fazla aktif hale gelememiştir. Terör Şanlıurfa’da karşısında çok dirençli bir ruh bulmuştur” dedi.

Avrupa Birliği Bakanlığı olarak Şanlıurfa’nın sahip olduğu genç nüfusa yönelik kaynaklarının olduğunu belirten Bakan Yardımcısı Şahin; bu kaynakları Şanlıurfa’da kullanmaktan büyük mutluluk duyacaklarını kaydetti. Açıklamasının ardından Avrupa Birliği Bakan Yardımcısı Ali Şahin Şanlıurfalıların Regaip Kandilini tebrik etti.

Ziyarette Avrupa Birliği Bakan Yardımcısı Ali Şahin ile birlikte Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Ahmet Selim Köroğlu, Hak-İş Federasyonu Başkanı Mahmut Arslan ve çalışma heyeti yer aldı. 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı