Haber Detayı
21 Mayıs 2018 - Pazartesi 13:02 Bu haber 2069 kez okundu
 
500 yetim ve öksüz bir iftarda buluştu
Suruç Çadır Kentinde 500 yetim ve öksüz Suriyeli çocuk Hayrat İnsani Yardım Derneğinin Gönül Sofrasında bir araya geldi.
GÜNDEM Haberi
500 yetim ve öksüz bir iftarda buluştu

Haber: Hasan RAY

Hayrat İnsani Yardım Derneği, Türkiye'de en çok Suriyeli sığınmacıya ev sahipliği yapan Şanlıurfa'da yetim ve öksüz Suriyeli çocukları iftar sofrasında bir araya getirdi. Her yıl düzenli bir şekilde gerçekleştirilen Gönül Sofralarının ilkini Suruç Çadır Kentinde kurduklarını söyleyen Abdullah Toprak, “Suruç Çadır Kenti'nde kalan yetim ve öksüz çocuklara hayırseverlerin desteğiyle toplanan yardımla iftar imkanı sağladık. Bu gönül sofralarımız Ramazan ayı boyunca devam edecek” dedi.

 

Hayırseverlere teşekkür etti

Hayrat İnsani Yardım Derneği Güneydoğu Temsilcisi Abdullah Toprak, dernek olarak savaşın ilk gününden itibaren mazlum Suriyelilere sahip çıkmaya çalıştıklarını belirterek, “Her yıl olduğu gibi bu yılda Ramazan ayında hizmetlerimizi arttırmaya gayret ediyoruz. Bu anlamda bizden desteklerini esirgemeyen hayırseverlerimizden Allah razı olsun. Daha çok mazluma ulaşmak için çalışmalarımız devam edecek” dedi.

 

500 yetim ve öksüz buluştu

"Şanlıurfa'da ilk gönül sofrasını Suruç Çadır Kentinde 500 yetim kardeşlerimize açtık” diyen Toprak, “Ramazan boyunca inşallah Şanlıurfa'da toplamda 10 bin yetime iftar vereceğiz. Temennimiz bu insanların bir an önce evlerine dönmesi ama burada oldukları sürece bizler onlara sahip çıkmaya devam edeceğiz. Bu tür etkinliklerde emeği geçen hayırseverlere de teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

 

Suriyeli sığınmacılar da gönül sofrasını kurduklarından dolayı Hayrat İnsani Yardım Derneği yetkililerine teşekkür etti.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı