Haber Detayı
20 Şubat 2021 - Cumartesi 23:56 Bu haber 469 kez okundu
 
21 Şubat Dünya Rehberler Günü Buruk Kutlama
Şanlıurfa Bölgesel Turist Rehberleri Odası Başkanı Müslüm Çoban yazılı basın açıklaması yayımlayarak bu yıl ki Turist Rehberler Günü kutlamalarını dijital ortamda yapılacağını açıkladı.
TURİZM Haberi
21 Şubat Dünya Rehberler Günü Buruk Kutlama

Şanlıurfa Bölgesel Turist Rehberleri Odası Başkanı Müslüm Çoban yaptığı açıklamada  “Bu yıl Pandemi ve sokağa çıkma yasaklarından dolayı turist rehberleri ile birlikte bir araya gelip günümüzü kutlayamadık. Bu yıl ki turist rehberleri günü kutlamalarını dijital ortamda yapılacaktır. Üyelerimiz, Turizm sektör temsilcileri, Bölgemiz üniversitelerindeki akademideki hocalarımız İle birlikte dijital ortamda bir araya geleceğiz. Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi ve Haleplibahçe Mozaik Müzesini sanal müze ortamında Harran Üniversitesi ile birlikte Müslüm Çoban’ın rehberliğinde gezeceğiz.

 

                     

 

1 Mart itibari ile yeni normalle birlikte Şanlıurfa ve bölgemizde turizm hareketliliği bekliyoruz. Şanlıurfa’da Pandemi vaka rakamlarının düşük olması da turizm anlamında da olumlu bir gelişme olarak düşünüyoruz. Birçok insan artık evde oturmaktan sıkıldığı ve özellikle Şanlıurfa’da arkeolojik anlamda yeni buluntular bulunduğu için Şanlıurfa gelmek için şimdiden program yapan misafirler ve seyahat acenteleri olduğunu biliyoruz. Özellikle Göbeklitepe ve Karahan Tepe’yi birçok insan görmek istiyor.

 

     

 

Türkiye’de aşılama oranlarının artması ve Pandeminin etkisinin azalmasıyla birlikte Şanlıurfa ve bölgemizde büyük bir yoğunluk olacağını beklemekteyiz. Şanlıurfa merkezli Bölgesel turizmin gelişmesi için tarihi ve turistik değerlerinin tanıtımı için Şanlıurfa yerel basını ve ulusal basınıyla birlikte programlar yapıp tanıtmaya devam edeceğiz.” Sözleriyle açıklamasını sonlandırdı.

 

 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı