Haber Detayı
09 Ocak 2018 - Salı 13:41 Bu haber 1325 kez okundu
 
"2018 yılı Suruç'un yılı olacak
Suruç Belediyesi, ilçeye bağlı merkez ve kırsal mahallelerde yürüttüğü kilitli parke taşı döşeme çalışmalarını sürdürüyor.
YEREL Haberi

Suruç Belediye Başkan Vekili  Ferhat Sinanoğlu'nun talimatlarıyla merkez ve kırsal mahalle ayrımı yapmadan ilçe genelinde stabilize, kilitli beton parke ve yeni yol açma çalışmalarını devam ettiren Suruç Belediyesi bir yandan alt yapı üst yapı ve temizlik çalışmalarını sürdürürken  bir yandan da Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, ilçenin yol ağını genişletiyor.

Yapılan çalışmalar kapsamında daha önceden 300 bin  metrekare kilitli beton parke taşı döşemesi yapan ekipler, yeni sokaklarda çalışma başlattı. Alt yapı ve yapılaşmanın tamamlandığı birçok  sokakta parke çalışmalarını tamamlayan ekipler, son olarak Aydın Mahallesi'nde 80 bin m2 kilit parke taşı çalışması için start verdi.

İlçede daha önce 300 bin m2 kilit parke taşı döşemesi yapan Suruç Belediyesi kış ayının kendini yavaş yavaş gösterdiği şu günlerde ağırlık verdiği çalışmaları ile Suruç'ta  şimdiye kadar hiçbir hizmet yapılmamış çukur, bozuk ve  köstebek yuvası haline gelen yollar  tarih oluyor.

Suruç Belediye Başkan Yardımcısı  Veysel Kızılay çalışmaların başladığı Aydın Mahallesi'nde incelemelerde bulundu.Mahallede görev yapan belediye çalışanlarına özverilerinden dolayı teşekkür eden Kızılay, Fen İşleri  şantiye şefi Feridun Zamur'dan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Daha sonra sokakta bulunan esnaf ve vatandaşlarla sohbet eden talep ve isteklerini dinleyen Belediye Başkan Yardımcısı Kızılay burada yaptığı açıklamada, "Sayın Kaymakamımız ve Belediye Başkan Yardımcımız Sayın Ferhat Sinanoğlu'nun talimatlarıyla ilçede hizmet görmemiş tek bir sokak ve cadde kalmaması için 24 saat çalışmaya devam ediyoruz. İnşallah halkımızın da desteğini alarak çalışmaya devam edeceğiz. 2018 yılı Suruç'un yılı olacak "  dedi.

Birçok sokak ve caddede incelemelerde bulunan Kızılay  Belediye Makina parkını ziyaret ederek isçilerle sohbet etti. Konteynır üretim alanında incelemelerde bulundu.

Suruç Belediyesi'nin bir ilke imza atarak kendi cop konteynırını kendilerinin ürettiğinin altını çizen Kızılay,  yenilenen araç filosu ile Suruç ilçesine en güzel hizmeti vermek için çalışmaya devam  edeceklerini belirtti.

Öte yandan vatandaşlar yaptığı hizmetlerle Suruç'un makul tarihini değiştiren Kaymakam ve Belediye Başkan Yardımcısı  Ferhat Sinanoğlu'na teşekkür ettiler.

İncelemelerini tamamlayan Belediye Başkan Yardımcısı Veysel Kızılay çocuklarla da sohbet etmeyi ihmal etmedi.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı