Haber Detayı
10 Nisan 2017 - Pazartesi 09:32 Bu haber 1203 kez okundu
 
18 Mart Caddesi’nde yap-boz mesaisi
Novada Park AVM’nin işletmecisi TURKMALL, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi‘nin talebi üzerine kilitli taş döşenen kısmı yola terk etti. Alt ve üst yapı işleri bitince 18 Mart Caddesi genişleyecek.
GÜNDEM Haberi
18 Mart Caddesi’nde yap-boz mesaisi

Şanlıurfa trafiğinin yükünü çeken 18 Mart caddesi genişletiliyor. 
Novada Park AVM‘nin 18 Mart Caddesine bakan tarafına kilitli taş döşenmiş ve peyzaj için altyapı çalışmaları yapılmıştı. 
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi‘nin devreye girmesiyle Novada Park AVM işletmecisi TURMALL burayı yola terk etti. 
Geçtiğimiz hafta içinde başlayan altyapı çalışmaları halen yoğun biçimde devam ediyor.
Burada kod farkı ortadan kaldırıldıktan ve yaya güvenliği sağlandıktan sonra yol genişleyecek,  AVM‘ye bakan tarafta yeni peyzaj düzenlemesi yapılacak. 


YOL 35 METRE GENİŞLİĞE GETİRİLECEK
Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanlığı yetkilileri, bu yol üzerinde yoğun bir trafik akışı bulunduğuna dikkat çekerek, ’18 Mart Caddesi çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte normal genişliğine yani 35 metreye gelmiş olacak‘ dediler. 
Öte yandan Novada Park AVM‘de halen çalışmalar devam ediyor. Parkın yeşillendirilmesi için hazır çim kullanarak süreci hızlandırmaya çalışan AVM yetkilileri, çeşitli etkinlikler organize ederek, vatandaşların burada açılan mağazalara ilgisini artırmayı amaçlıyor. 
Toplam 35 bin metrekarelik alanı kapsayan projede 16 bin 500 metrekark alan kiralanabilir mekanlar olarak değerlendirilmiş.. Otopark, sinema, ulusal ve uluslararası 41 ulusal ve uluslararası markayı bünyesinde barındıran Novada Park‘ın, kentin kültür-sanat  hayatına renk katacağı ifade ediliyor

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı