Haber Detayı
05 Nisan 2017 - Çarşamba 11:26 Bu haber 1391 kez okundu
 
1700 Yataklı Şehir Hastanesini yapacağız
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Faruk Çelik, referandum çalışmalarını bugün Eyyübiye ilçesi Sağlık Mahallesinde sürdürdü.
GÜNDEM Haberi
1700 Yataklı Şehir Hastanesini yapacağız

Açık hava toplantısında vatandaşlara seslenen Bakan Faruk Çelik, Eğitim konusunda çalışmaların devam ettiğini belirterek, "Geçtiğimiz hafta Milli Eğitim Bakanımızı Şanlıurfa'ya davet ettik. Burada büyük köylerimize lise yapılması kararını aldık. Artık büyük köylerimizde öğrencilerimiz eğitimlerini köylerini alacak"dedi. 

Bakan Çelik, şunları kaydetti:

"Biz sizlere hizmet ederken sizlerden de talebimiz belli. Siyasette hizmet yapan kadroları biliyorsunuz . Anayasa değişikliğini önünüze getirdik. Sağlık mahallesi olarak, Şanlıurfa olarak sizlerden öyle yarım yamalak değil tam destek bekliyoruz. Hayır diyenlere Allah aşkına bir bakın. Bunların sağlık köyüne dün de, bugün de, yarın da sizlere faydaları olmayacak. Sizlere hizmet eden AK Parti kadroları önünüze yanlış şeyler getirmez. Bugün de getirmedik. Bizim hizmetten başka bir derdimiz yok. Geçtiğimiz iki yıl terörle uğraşmasaydık, inanıyorum ki Şanlıurfa'da en az elli bin gencimiz sanayide çalışacaktı. Ama kalkınmamızı istemiyorlar, gelişmemizi istemiyorlar. Birliğimizi ve beraberliğimizi istemiyorlar. Ama onlara inat 'Evet' diyeceğiz. İnşallah 16 Nisan akşamı bizleri Ankara'ya yine güçlü bir şekilde göndereceksiniz. Bütün mahallelerimiz sağlık mahallesi gibi alt yapısı bitmiş, üst yapısı bitmiş, asfaltları yapılmış, okulları ayağına gelmiş olacak. Sağlık konusunda devasa adımlar attık. Son olarak Bölgenin en büyük hastanesi olan Eyyübiye ilçemizdeki 800 Yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi hizmete sunduk. Şimdi ise 1700 yataklı şehir hastanesini yapacağız. Şanlıurfa modern, gelişen, kalkınan bir şehir oluyor. Bunlar nasıl oluyor. Sizlerin destekleri oluyor"

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı