Haber Detayı
06 Nisan 2017 - Perşembe 11:52 Bu haber 1644 kez okundu
 
1. Ulusal Şanlıurfa Kitap Fuarı Başlıyor
Büyükşehir Belediyesi tarafından 11 Nisan Kurtuluş Etkinlikleri kapsamında 7-16 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek olan 1. Ulusal Şanlıurfa Kitap Fuarı yarın kapılarını kitap severlere açıyor.
GÜNDEM Haberi
1. Ulusal Şanlıurfa Kitap Fuarı Başlıyor

Eğitimin bir çok alanında her yaştan vatandaşa hizmetler sunan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nin hazırladığı '1. Ulusal Şanlıurfa Kitap Fuarı' 7 Nisan tarihinde başlıyor. Rabia Meydanında düzenlenecek organizasyon programında yazar-okur buluşmaları, imza günleri ve söyleşiler yer alacak. Okurların sevdiği yazarlarla tanışma imkanını da bulacağı fuara il dışından da çok sayıda katılımın sağlanması bekleniyor.

7-16 Nisan tarihleri arasında açık kalacak olan fuarda; 7 Nisan'da Vehbi Vakkasoğlu'nun söyleşisi ve aynı gün Muzaffer Gürler'in ilahi dinletisi, 9 Nisan'da Prof. Dr. Mehmet Çelik'in, 10 Nisan'da Yavuz Bahadıroğlu'nun, 11 Nisan'da Mustafa Armağan'ın ve 12 Nisan'da Ramazan Kayan'ın söyleşisi ile yine aynı gün Grup Yürüyüş'ün konseri ve 14 Nisan'da ise Cumali Özkaya'nın konseri yer alacak.

BAŞKAN ÇİFTÇİ'DEN FUARA DAVET

Fuar ile ilgili tüm hazırlıklarım tamamlandığını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, tüm Şanlıurfalıları etkinliğin düzenleneceği Rabia Meydanına davet etti. Özellikle gençleri okumaya yöneltmek için bu tür organizasyonlara büyük önem verdiklerini belirten Başkan Çiftçi, "Bizler Büyükşehir Belediye Başkanlığı olarak şu ana dek 71 eserin baskısını yaparak çoğaltmış bulunmaktayız. Bugüne kadar 225 bin kitabı halkımıza dağıttık. Hedef zaman içerisinde bir milyona ulaşmak. Okuyan şehir olabilmek, her mahallesinde kütüphanesinin olduğu gençlerin okuduğu, okumayla kendini geliştirdiği bir Şanlıurfa için elimizden geleni yapıyoruz. Bu anlamda da açılışını yapacağımız '1. Ulusal Şanlıurfa Kitap Fuarı'na tüm Şanlıurfa halkımızı davet ediyoruz" dedi. 

Kaynak: Editör:
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı