Haber Detayı
01 Mayıs 2017 - Pazartesi 11:34 Bu haber 1216 kez okundu
 
1 Mayıs'ta da ihmaller devam ediyor
Şanlıurfa’da elektrik üretim şirketinde çalışan bir işçi, 1 Mayıs’ta bile iş güvenliğini ihmal ederek canını hiçe saydı.
GÜNDEM Haberi
1 Mayıs'ta da ihmaller devam ediyor

Her zaman olduğu gibi 1 Mayıs İşçi Bayramı’nda da iş güvenliği hiçe sayıldı. Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesinde elektrik şirketinde çalışan bir işçi, beton direğe hiçbir önlem almadan çıktı. İptal edilen elektrik tellerini koparan işçi, hiçbir önlem almadan beton direğe çıkması birçok tehlikeyi beraberinde getirdi. Her yıl işçilerin yaşam koşullarının iyileşmesi gerektiğine dikkat çekildiği 1 Mayıs’ta, böyle ihmallerin yaşanması dikkatlerden kaçmadı.

 

HER 15 SANİYEDE BİR İŞÇİ ÇALIŞIRKEN HAYATINI KAYBEDİYOR

 

Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO)'nun verilerine göre dünyada her yıl 2 milyon 300 bin işçi, çalışırken hayatını kaybediyor. Her 15 saniyede bir işçi, iş cinayeti sonucu hayatını kaybediyor, günde yaklaşık 6 bin 300 işçi çalışırken can veriyor.

 

İŞÇİ ÖLÜMLERİNDE TÜRKİYE AVRUPA’DA BİRİNCİ SIRADA

28 Nisan Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği Günü nedeniyle açıklanan verilere göre, dünyada her yıl 2 milyon 300 bin kişi, dakikada 4 işçi iş cinayetlerinde hayatını kaybediyor. Makine Mühendisleri Odasından yapılan açıklamada Türkiye işçi ölümlerinde Avrupa'da birinci, dünyada üçüncü sırada bulunuyor.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı